Среда, 03 Окт 2012

ВИСОКОРЕНТАБЕЛЬНЕ СТАВОВЕ РИБНИЦТВО НА ОСНОВІ АКВАКУЛЬТУРИ ВЕСЛОНОСА

Підвищення економічної ефективності ставового рибництва. Збільшення обсягів виробництва продукції осетрівництва.

СТРАТЕГІЯ ПРОЕКТУ

Мета. Підвищення економічної ефективності ставового рибництва. Збільшення обсягів виробництва продукції осетрівництва (делікатесної групи риб).

Напрями. Інтенсифікація виробництва. Трансфер інноваційних технологій. Інвестування в науку і виробництво

Стан та проблеми галузі. Загальні обсяги виробництва прісноводної риби в Україні близько 40 тис. т на рік. Потенційні можливості виробництва прісноводної риби - не менше 120 тис. т на рік. Гострий дефіцит на ринку делікатесної групи риб (менше 1% від загального обсягу вилову), насамперед осетрової продукції вітчизняного виробництва. Заборона промислу осетрових риб в Азово-Чорноморському басейні.

Характеристика проекту. Організація: розробник надає замовнику на основі договорів технологічну документацію з товарного вирощування американського веслоноса в полі культурі з короповими видами риб та забезпечує науковий супровід реалізації проекту.

Продукція: риба жива: представник осетроподібних риб - веслоніс середньою масою 1,5 - 2 кг та коропові риби (короп, білий товстолобик, білий амур) середньою масою 0,8 - 1,5 кг

ІННОВАЦІЙНІ РІШЕННЯ

У виробництві: осетрова продукція вітчизняного виробництва, вирощена із застосуванням маловитратних технологій; ставове осетрівництво на природній кормовій базі (планктонні кормові організми)

У технологіях: новий напрям товарного осетрівництва з ресурсоощадним ефектом; розширення видової структури полікультури риб за рахунок представника осетроподібних риб – веслоноса.

У комерції: пропозиція ринку делікатесної рибної продукції вітчизняного виробництва. Забезпечення високого рівня рентабельності виробництва.

ПОКАЗНИКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙ

Збільшення виробництва конкурентоспроможної рибної продукції найвищої якості (за рахунок веслоноса) на 250-300 кг/га за загальної рибопродукції ставів за всіма об’єктами полікультури (веслоніс, короп, рослиноїдні риби) - не менше 1200 кг/га;

ФІНАНСОВО-ВИРОБНИЧІ ПОКАЗНИКИ

Загальна вартість проекту: 1345 тис.грн. (в розрахунку на щорічне виробництво на 100 га ставових площ до 120 тонн товарної риби з часткою веслоноса в загальній рибопродукції 20-25%). Виробничі витрати   - 1195 тис. грн. Повна собівартість продукції - 1235 тис. грн. Рентабельність виробництва – не менше 70%.

РЕЗЮМЕ ПРОЕКТУ

Переваги : Завдяки ринково обґрунтованій значно вищій ціні товарного веслоноса в порівнянні з короповими видами риб, прибутковість ставового рибництва без додаткових витрат на придбання штучних кормів зростає у 2 - 3 рази. Визначена проектом технологічна схема вирощування товарної риби забезпечує рівень прибутковості ставового рибництва не менше 7,5 тис.,грн. на одну тонну загальної рибопродукції, в тім числі, не менше 5 тис.,грн. за рахунок продукції веслоноса. Загальний щорічний економічний ефект від широкомасштабного промислового впровадження зазначених технологічних нововведень в цілому в Україні може становити понад 65 млн. грн. Висновок : Введення нового об’єкта товарного осетрівництва - північноамериканського веслоноса в традиційну полікультуру ставових господарств України дає змогу істотно підвищити економічну ефективність виробництва і якість продукції без значних інвестицій у дороге обладнання і технології, чим сприятиме економічному зміцненню рибогосподарських підприємств.

Інститут рибного господарства НАН

Загрузка...
Загрузка...