Пятница, 05 Окт 2012

ВИРОБНИЦТВО ТА ТРАНСФЕР ВИСОКОЯКІСНИХ ГЕНЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ У СВИНАРСТВІ

Забезпечення потреб аграрного сектору України високоякісними генетичними (племінними, гібридними) ресурсами свинарства за рахунок створення інноваційної нуклеусно-технологічної системи ведення галузі.

I. СТАРТЕГІЯ ПРОЕКТУ

1.  Мета. Забезпечення потреб аграрного сектору України високоякісними генетичними (племінними, гібридними) ресурсами свинарства за рахунок створення інноваційної нуклеусно-технологічної системи ведення галузі, мобілізації генетичного потенціалу суб’єктів племінної справи і впровадження комерційних підходів в забезпеченні трансферу генетичних ресурсів.

2.   Напрями. Створення комплексу елеверних технологій, який забезпечує за регіональним принципом відбір, підготовку та передачу для промислового використання елітних кнурів-поліпшувачів; відпрацювання комерційної схеми використання кнурів-поліпшувачів за опціонною системою та племінного маточного поголів’я; відпрацювання механізму контрактації генетичних ресурсів для забезпечення їх трансферу: від елітних господарств-донорів до опорних господарств-репродукторів з наступною передачею репродукційних племінних та гібридних ресурсів в товарні господарства на відгодівлю.

3.   Стан та проблеми галузі. Продовжується скорочення свинопоголів’я. Зруйнована система відтворення в галузі свинарства. Низька продуктивність, що призводить до зростання темпів затрат на виробництво. Проблема - забезпечення відновлення галузі на основі використання високоякісних генетичних ресурсів та інноваційних трансферних технологій.

4.  Характеристика проекту

Організація: формування нуклеусно-технологічної системи відбору, доведення, промислового використання у чистопородних і гібридних репродукторах та розширеного відтворення високоякісних генетичних ресурсів на комерційних умовах.
 Продукція: високогенетичні хряки, спермопродукція, чистопородні ремонтні свинки, гібридні поросята,    

послуги щодо їх виробництва та реалізації.

IIІННОВАЦІЙНІ РІШЕННЯ

У виробництві: створення нуклеусної підприємницької системи виробництва та розповсюдження

високоякісних генетичних ресурсів в свинарстві.

У технологіях: розробка та впровадження елеверних технологій вирощування, оцінки та промислового

використання кнурів-поліпшувачів, породовикористовуючих та гібридних трансферних племінних

технологій.

У комерції: забезпечення науково-технологічного та виробничо-комерційного супроводу функціонування

та розвитку інноваційної селекційно-технологічної системи ведення свинарства.

IIIПОКАЗНИКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙ

Вартість проекту - 2,5 млн.грн. Термін окупності - 3 роки. Витрати на 1 голову базового поголів’я -1008 грн. Віддача на 1 грн. витрат інновацій - 4 грн. (прибутку). Науково-технологічний супровід -100% (під ключ).

IVРЕЗЮМЕ ПРОЕКТУ

Переваги: оптимізація використання наявного цінного поголів’я свиней в трансферній виробничій системі. Закладення динамічного механізму самовідтворення поголів’я за рахунок контрактово-трансферного ринкового механізму без великих капіталовкладень.

Підвищення продуктивності і зменшення собівартості високоякісних генетичних ресурсів у свинарстві. Висновок: за 3-4 роки можна вдвічі підняти рівень генетичного потенціалу свинопоголів’я в Україні за рахунок мобілізації наявних ресурсів та застосування нуклеусних технологій виробництва і трансферу нових високоякісних генетичних ресурсів в свинарстві.

Інститут інноваційного провайдингу НАН

Загрузка...
Загрузка...