Вторник, 02 Окт 2012

ВИРОБНИЦТВО НАСІННЯ НОВИХ СОРТІВ КОНЮШИНИ ЛУЧНОЇ ЗА НОВОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ ВИРОЩУВАННЯ ПРИСКОРЕНИМ СПОСОБОМ

Інноваційною продукцією проекту є насіння нових сортів конюшини лучної, що перевищують сорти-стандарти за рівнем продуктивності та якості на 18-20%, одержане за новою технологією вирощування прискореним способом.

Інноваційною продукцією проекту є насіння нових сортів конюшини лучної, що перевищують сорти-стандарти за рівнем продуктивності та якості на 18-20%, одержане за новою технологією вирощування прискореним способом. Впровадження нових сортів конюшини лучної сприятиме збільшенню виробництва кормів, покращенню їх якості, стабілізації виробництва насіння та зміцненню кормової бази для тваринництва.

Технологія одержання насіння нових сортів конюшини лучної прискореним способом, адаптована до місцевих грунтово-кліматичних умов вирощування:

- дозволить одержати додаткову кількість високоякісної кормової продукції без додаткових витрат;

- зменшить період від сівби до одержання насіння на один рік;

- економія насіння дефіцитних сортів за рахунок зменшення норми висіву у 4 рази;

- збільшить коефіцієнт розмноження насіння у 5 разів (з 8 до 40).

У результаті реалізації даного проекту буде випускатись продукція, що зможе успішно конкурувати на ринку України і призначатиметься для господарств, які займаються вирощуванням насіння конюшини лучної.

Реалізація проекту сприятиме інтенсифікації та стабілізації виробництва насіння нових сортів конюшини лучної, що дозволить розширити посівні площі цієї культури.

Вирішення такого глобального завдання як відродження тваринницької галузі в Україні неможливе без забезпечення йому стабільної кормової бази. При цьому на перше місце будуть висуватися такі види кормів, як багаторічні бобові трави, які значно дешевші за фуражне зерно. Фактична відсутність тваринницької галузі спричинила значне скорочення площ посіву багаторічних трав.

У цих умовах забезпечити стабільне зростання виробництва кормів з конюшини лучної здатні нові високопродуктивні сорти з високим потенціалом кормової і насіннєвої продуктивності.

Прискорений спосіб одержання насіння конюшини лучної в рік сівби сприятиме більш ефективному впровадженню цих сортів у виробництво, зміцненню кормової бази тваринництва, стабілізації виробництва насіння, розширенню посівних площ в зоні західного Лісостепу України за рахунок високого коефіцієнту розмноження насіння та стабілізації його виробництва.

Інноваційний бізнес-проект призначений для виробничих і комерційних структур, агроформувань різних форм власності зони західного Лісостепу України.

Тернопільський інститут АПВ НАН

Загрузка...
Загрузка...